ayazforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKAPILatest imagesKayıt OlGiriş yapCHAT BÖLÜMÜ

18 YTL için birbirleriniz ezdiler

YazarMesaj
Admin
-->ADMİN<--.

-->ADMİN
Admin

TAKIMI : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler 1444
BROWSER : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler Vo9ZIdaBE0
SANAL HAYVAN : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler 624a81ffacc2f6f40aa2638c37340aad
RUH HALİ : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler Deli10
MÜZİK TÜRÜ : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler Rockkj4
RUH HALİ (2) : 18 YTL için birbirleriniz ezdiler Acaba10

+REP
başarı puanı:
18 YTL için birbirleriniz ezdiler Left_bar_bleue200/018 YTL için birbirleriniz ezdiler Empty_bar_bleue  (200/0)
güçlülük:
18 YTL için birbirleriniz ezdiler Left_bar_bleue100/018 YTL için birbirleriniz ezdiler Empty_bar_bleue  (100/0)
aktiflik:
18 YTL için birbirleriniz ezdiler Left_bar_bleue80/018 YTL için birbirleriniz ezdiler Empty_bar_bleue  (80/0)
18 YTL için birbirleriniz ezdiler Empty
MesajKonu: 18 YTL için birbirleriniz ezdiler   18 YTL için birbirleriniz ezdiler EmptyPtsi Kas. 03, 2008 4:32 pm

Adana'da, Şartlı Nakit Transferi kapsamında verilen en az 18 YTL'lik eğitim yardımını alabilmek için banka önünde sıraya giren kadınlar ile çocukları ezilme tehlikesi geçirdi.

Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 2 ayda bir öğrenci başına ödenen eğitim yardımı, banka önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Sabahın ilk ışıklarıyla bankanın önüne gelen aileler, yaklaşık 300 metre kuyruk oluşturdu. Bankanın Kuruköprü Şubesi önünde sabahın ilk saatlerinden itibaren çocuklarıyla birlikte sıraya giren kadınlar, eğitim yardımını alabilmek için ezilme tehlikesi geçirdi.

Anneleriyle birlikte sıraya giren çocuklar da izdiham sırasında ezilme tehlikesi geçirirken, bazı çocuklar ise anneleriyle sırada beklerken uyuyakaldı. Kuyrukta bekleyen kadınlar, çocuklarını bırakacak kimseleri olmadığı için yanlarında getirmek zorunda kaldıklarını söyleyerek, "Eğitim yardımı almak için saatlerce bekliyoruz. Sadece 18 YTL almak için işkence çekiyoruz. Çocuğumuzla birlikte rezillik çekiyoruz" dediler.

Şartlı Nakit Transferi kapsamında ilköğretim öğrencisi erkek çocuk için 18 YTL, kız çocuk için 22 YTL, ortaöğretimde okuyan erkek öğrenci için 28 YTL, kız öğrenci için ise 39 YTL ödeme yapılıyor.
http://ayaz.forummum.com

18 YTL için birbirleriniz ezdiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sadece insanlarmı sıcaklığıp serinlemek için suya girer